en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Cinsellik

Cinsellik

LİBİDO NEDİR VE NASIL ARTTIRILIR?Libido, her ne kadar “Cinsel istek” olarak bilinse de Türkçe’ de: “İnsana yaşama gücünü veren enerji.” olarak tanımlanır.


Yapılan araştırmalar libido eksikliğinin, erkeklere oranla kadınlarda daha sık görüldüğünü göstermektedir. Yaş ve hormon üretimi, yorgunluk, stres, depresyon gibi birçok değişkenden etkilenen libidinal enerji düşüklüğü problemi yaşıyor ve daha sağlıklı bir cinsel hayat için çeşitli yöntemler arıyor olabilirsiniz.


İşte size birkaç öneri:


 

Copyright 2018  © Eliss Dergi. Tüm hakları saklıdır.

ELISS DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş.

BİZE ULAŞIN

0 (212) 325 41 25 

 
 

SİTE HARİTASI

 

TAKİP ET

FİZİKSEL AKTİVİTEYİ ARTTIRIN!


Sporun ardından vücudunuzda salgılanan hormonlar bedeninizle barışık olmanızı sağlayacak ve cinselliğe olan ilginizi arttıracaktır.

 
4197PROBLEMLERİNİZİ KONUŞUN!


Partnerler genel olarak seks üzerine konuşmaktan çekinirler ve bu da çiftler arasında uzaklığa sebep olur. Karşılıklı açıklıkla eksik kalanları, beklentilerinizi ve isteklerinizi dile getirmeniz ilişkinizi daha sağlıklı bir boyuta taşıyacaktır.PARTNERİNİZLE AKTİVİTELER YAPIN!


Monoton yaşam her şeyi olduğu gibi cinsel yaşamınızı da büyük oranda etkiler.

Hayatınızın normal akışı dışında yapacağınız etkinlikler, her gün gördüğünüz hallerin dışında bir görünüm ilişkinizi hareketlendirecektir.DOKTOR YARDIMI ALMAKTAN ÇEKİNMEYİN!


Libido eksikliğini gelip geçici bir durum olarak görmeyin, ciddiye alın ve profesyonellerden destek almaktan çekinmeyin. Evlilik veya ilişki terapistlerinden destek almak ilişkiniz için epey faydalı olacaktır.


HER CİNSEL DENEYİMİN MÜKEMMEL OLAMAYACAĞINI KABULLENİN!


Her insan yaşadığı cinsel deneyimin mükemmel olmasını ister; fakat bu her zaman için mümkün değildir. Bu durum özgüvensizliği de beraberinde getireceğinden libidonuzu olumsuz olarak etkileyecektir.  

HAYAL GÜCÜNÜZÜ ULLANARAK HEYECAN VE FANTEZİYE YÖNELİN!


Hayal gücünüzü kullanarak rutininizin dışında fantezileri deneyimlemek hem cinsel hayatınızı renklendirecek hem de libidonuzu arttıracaktır. İlişkinizdeki heyecanı arttırmak için hayal gücünüzden faydalanın ve bunu parterinizle paylaşmaktan çekinmeyin.

İLİŞKİYİ ÖNCEDEN PLANLAYIN!


Cinsel deneyim yaşamak için anlık durumları ve dürtüleri beklemeyin, ortamı siz yaratın. Seksi kıyafetli, loş ışıklı bir akşam yemeği size çok yardımcı olacaktır.İLİŞKİNİZDE TÜM BEDENİNİZE KONSANTRE OLUN!


Cinsel birleşme anında odaklanılan yerler genellikle cinsel organlardır. Vücudun diğer uyarıcı noktalarına konsantre olmanız cinsel tatmininizi arttıracaktır.