en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Makyaj
 

Makyaj


 • DOĞRU ÜRÜN

Cildinizi yıkarken kullandığınız ürün seçimine  dikkat etmeniz gerekir. Cildiniz yağlı mı, kuru mu? Cilt tipinize uygun bir ürün seçerek yüzünüzü yıkamalısınız.


 • SICAK SUYA DİKKAT!

Sıcak suyun makyajınızı daha iyi çıkardığını düşünseniz de bu yanlış bir bilgidir. Cildinizin kurumasına engel olmak için  yüzünüzü soğuk suyla yıkmaya dikkat edin. Sıcak su cildinizin doğal yağını yok eder ve sebum üretimini dengesizleştirir.


 • YÜZÜNÜZÜ BOL SUYLA DURULAYIN

Makyaj temizleme mendilleri gibi hazır ürünler kullanıyorsanız bunun makyajınızı tamamen çıkarıdığını düşünmeyin. Bu yöntem makyajınızı tam anlamıyla temizleyemez. Yüzünüzü temizleme mendilleri ile sildikten sonra bol suyla tekrar  yıkayın.
TEN RENGİNİZE GÖRE RUJ SEÇİMLERİ

 


 

Copyright 2018  © Eliss Dergi. Tüm hakları saklıdır.

ELISS DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş.

BİZE ULAŞIN

0 (212) 325 41 25 

 
 

SİTE HARİTASI

 

TAKİP ET


 • BEYAZ TENLİLER

Eğer açık bir tene sahipseniz ,narçiçeği, şeftali, açık pembe, kırmızı gibi yumuşak tonları tercih etmelisiniz. Beyaz  tenliler soluk bir görüntüden uzak durmalılar. Koyu renk kullanmak isteyenler şarap kırmızısı, bordo gibi alternatif renklerde tercih edebilir.

Ruj Önerileri

Nars Audacious Liv, Charlotte ve Ingrid gibi Audacious serisinden Julie (Açık Bej Pembe), Raquel (Nude Bej), Brigitte (Nude Gül)

 


 • ESMERLER İÇİN

Koyu ten birçok renk ile güzel bir uyum yakaladığından esmer tenli  kadınlar için renk skalası oldukça geniş. Bu konuda beyaz tenlilere göre daha şanslılar diyebiliriz. Metalik renkleri deneyerek farklı bir görüntüye kavuşabilirler. Vişne çürüğü, mercan renkleri alternatif renkler arasında olabilir. Koyu renkler,dudaklarınızda  vurguyu artıracaktır.

Ruj Önerileri

Mac Media Lipstick,  Flormar Prime'N Lips

 • BUĞDAY TENLİLER


Buğday tenliler, açık tenlilere göre daha canlı ve aydınlık görünen bir cilt rengine sahipler. Buğday tene sahip olanlar koyu tonlardan uzak durmalı, sıcak tonlarda ruj kullanmalılıar. Gri veya siyah yerine, mora yakın tonları tercih etmeliler.

Ruj Önerileri

Max Factor Colour Collection Ruj No 825, Max Factor Mat Ruj No 10 Sunkıss


 • BRONZLAR


Bronz ten denilince akla canlı, ıslak bir ten makyajı geliyor. Bronz tenli kadınlar makyajına başlamadan önce cildine mutlaka ıslak bitişli makyaj bazı uygulamalılar.  Bunun için strobing tekniğinden yardım alabilirler.

Şeftali tonlar veya hafif görünümlü parlatıcılar bronz teninize çok yakışacak.

Ruj Önerileri

Color Sensatıonal The Blushed Nudes, Maybelline New York Hydra Supreme Ruj 21/455 Flamingo

 
 


 • HAVLU SEÇİMİNE DİKKAT!​


Nemli havlular üzerlerinde bakteri biriktirebilirler. Bu da cildinizde kusurların oluşmasına sebep olabilir. Yüzünüzü temizlemek için kullandığınız havlular tek kullanımlık olmalıdır. Cildinizin dokusuna zarar vermemek için kağıt havlu kullanın. Cildinizde kırışıklık oluşmaması için  yüzünüzü tampon hareketlerle yavaşça silin.


 • MUTLAKA NEMLENDİRİCİ KULLANIN!​​

Makyajınızı yüzünüzden çıkardığınıza emin olduktan sonra gözenekleri kapatmak ve cildi yenilemek için mutlaka yüz nemlendiricisi kullanın.


 • GÖZ MAKYAJI İÇİN VAZELİN!

Maskara ve göz kalemi gibi ürünler makyajımızın en zor çıkan kısımlarından biridir. Göz makyajınızı kolay çıkarmak için işaret parmağınıza birazcık vazelin alın. Gözünüzün çevresine sürün. Sonra temiz ve yumuşak bir bez ile silin.  Vazelin yalnızca makyajınızı temizlemekle kalmaz aynı zamanda kirpiklerinize doğal bir nem vererek uzamasına yardımcı olur.6537

Ruj adeta makyajın tamamlayıcısıdır. Yanlış ruj seçimi, özenerek yaptığınız makyajınızı bir anda kötü bir görüntüye kavuşturabilir.

Bu yüzden cilt tipinize, ten ,göz ve saç renginize uygun seçimler yapmanız gerekir.

Doğru ruj seçimi, makyajınızın yüzünüze yakışmasını sağlar. Size canlı ve enerjik bir görüntü verir.


 


İşte cilt tipine göre doğru ruj seçimleri;


 • KUMRALLAR

Kumrallar için doğal renkler harika bir seçim. Farklı renkleri kullanma konusunda çok şanslılar.

Açık toprak tonları kumrallara en çok yakışan renk desek yanılmış olmayız. İster nude ister mat her tonu kullanabilirler.

Ruj Önerileri

Golden Rose Velvet Matte 03, Yves Saint Laurent-Rouge Volupte-01 Nude BeigeMAKYAJINIZI TEMİZLERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR