en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Onessa
 
 

Copyright 2018  © Eliss Dergi. Tüm hakları saklıdır.

ELISS DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş.

BİZE ULAŞIN

0 (212) 325 41 25 

info@elismedya.com

 
 

SİTE HARİTASI

 

TAKİP ET

 
3729

"Hayallerinizin Tek Adresi"


          Nişantaşı'nın en ünlü gelinlikçisi Onessa Gelinlik ve Moda Evi'nin kurucusu Sadiye Görgin ile bir araya geldik. Uzun yıllar süren tekstil tecrübesinden, Onessa'nın kurulmasına; özel tasarım gelinliklerin hazırlık sürecinden, gelinlerin rüyalarına kadar bütün ayrıntıları konuştuk. Onessa, gelinlerin rüyalarını süsleyen gelinliklerden, son moda abiyelere; nikah elbiselerinden, aksesuarlara kadar birçok alanda hizmet veriyor. 

Bize kendinizden ve markanızdan söz eder misiniz?   

Ben Sadiye Görgin, 19 yıldır tekstil sektöründe çalışıyorum. Eğitim hayatıyla iş hayatı aynı anda yürüyordu benim için.Çıraklıktan başladım, diyebiliriz. Birçok farklı firmada çalışma fırsatı bulduktan sonra 2011 yılında dikim atölyesi olarak     kendi atölyemizi  kurduk. 4 yıllık bir  çalışmanın ardından 2015 yılında  Onessa’yı kurdum. Fulya’ da faaliyete başladığımız     mağazamızı geçtiğimiz yıl Nişantaşı'na taşıdık. Fulya’daki dikim atölyemiz faaliyete aynı yerde devam ediyor, showroomumuz Nişantaşı’nda.Nişantaşı'nın en çok tercih edilen gelinlik markası olduğunuzu biliyoruz. Bu kadar genç bir marka olmanıza     rağmen gelin adayları neden sizi bu kadar tercih ediyor, sizi farklı kılan şey nedir?   

Esasında: “Önce hizmet, sonra ticaret.” anlayışıyla çalışıyoruz. Tasarımlarımız açısından da Onessa’nın kendine özgü mevcut çizgisi     bizi diğer firmalardan farklı kılıyor. Oldukça geniş bir  müşteri yelpazesine sahibiz. Türk gelin adaylarımızın yanı sıra; Fransa, Almanya,    Lübnan, Kuveyt ve Azerbaycan gibi ülkelerden gelen gelin adaylarımız var. Tecrübe, güven ve memnuniyete dayalı hizmet anlayışımız var.    Bu nedenle gelin adayları bize çoğunlukla tavsiye üzerine geliyor ve mutlu bir şekilde ayrılıyorlar.Özel tasarım süreçlerinizden biraz bahseder misiniz?   

Özel tasarım süreci diğer gelinlik modellerine göre daha meşakkatli ve süre bakımından daha uzundur. Çoğu zaman Türkiye’de     bulunmayan dantel, kasnak ya da üç boyutlu kumaşları yurtdışından sipariş veriyoruz. Gelinliklerin yapım aşamasında bizler,     gelin adaylarının hayal güçleriyle birlikte çalışarak rüyalarını gerçekleştiriyoruz. Her modelimiz için aynı heyecanı yaşayıp     amatör ruhumuzla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gelinlik modasında son trend nedir, 2019 yılının modası şimdiden belli mi?    2019'a damgasını vuracak modellerde en çok talep edilen renkler alışılmışın dışında; ekru, gold, taş rengi, lila ve kum beji gibi     cıvıl cıvıl renkler. Renklerdeki bu farklılık aynı zamanda modellere de yansıyor. Transparan, tarlatansız, Bohem ve Helenistik kasnak     işlemeler ve üç boyutlu işlemeli danteller yerini alıyor.


Bir gelinliğin yapım aşamasında dikkat ettiğiniz ve öncelik verdiğiniz hususlar nelerdir?   

Önceliğimiz elbette kalite ve temiz işçilik. Her gelin adayımız bizim için çok özel, onlar için hazırlamış olduğumuz     gelinlikler de tıpkı kendileri gibi özel. Onessa, kelime anlami itibari ile “Bir, tek” anlamına geliyor. Biz de bu bağlamda     tüm gelin adayları için aynı özen ve hassasiyetle kendilerine gelinlikler hazırlıyoruz.


Size gelen her gelin adayı hayalindeki gelinliği giyebilir mi?   

Her genç kız  sahne sırası kendisine geldiğinde, o gecenin prensesi olmak için hayaller kurar. Bu hayalin gerçeğe     dönüşeceği gece için bizi tercih ettiğinde, bizler de tüm özgüven ve tecrübemizle bu hayale ortak oluruz.     Öncelikle gelin adaylarımızın ne istediğine ve ne istemediğine karar veriyoruz. Gelin adayımız hayalindeki gelinliği     kelimelerle resmederken biz de bu hayalleri kağıda döküyoruz. Çizim safhasından sonra profesyonel     ekibimizle birlikte gelin adayının boyuna, fiziğine uygun ve tüm güzelliğini ortaya çıkaracak şekilde gelinliğin yapım     aşamasına geçiyoruz. En fazla üç provadan sonra gelinliğimiz hazır hale geliyor. Yurt dışındaki gelin adaylarımız için     mobil görüşmelerle provasız ve kusursuz olarak gelinliği hazırlıyor ve kargoluyoruz.

Sizi rakip firmalarınızdan farklı kılan ve gelin-damat adaylarına fırsat olarak sunduğunuz ürün ya da hizmetleriniz nelerdir?   

Çiftlerimize özel gelin-damat kadeh tasarımlarımızı hediye ediyoruz. Bununla da kalmayıp gelin tacı ve gelin çantası     gibi hediyelerimiz de oluyor. Yurt dışındaki gelin adaylarımıza, kargo ile gönderdiğimiz gelinlik ve diğer ürünlerin     kargo esnasında olası bir tahribata uğraması halinde iletişimde olduğumuz  firmalar aracılığıyla hiçbir mağduriyetin     yaşanmaması için son kontroller yapıldıktan sonra teslimat gerçekleşiyor.

Son olarak fiyatlarınızdan bahseder misiniz?   

Daha önce de belirttiğimiz gibi müşteri portföyümüz oldukça geniş. Aynı zamanda geniş  bir model yelpazesine de     sahip olduğumuzdan, her bütçeye uygun çalışıp fiyatlarımızı esnek tutuyoruz. Siyasetten sanata, özel sektörden kamuya    kadar uzanan müşteri yelpazemizde her bütçeye uygun gelinlik bulunmakta. Zaman zaman bazı kampanyalar düzenliyoruz;     Dünya Kadınlar Günü, Anneler Günü gibi özel günlerde gelin adayları ve aileleri için indirim yapıyoruz.


Röportaj